Dördüncü Ev (4. EV)

Astrolojide dördüncü ev; Kişinin hayatına temel teşkil edecek esasları ve sahip olacağı yaşam tarzını ,anne, baba, ebeveyn durumundaki kişilerle olan ilişkilerimizi yönetir. Örf ve adetler, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aileyi, duygusal güveni, duygusal kökenli ben imajını, korunma ve sahip olma ihtiyacını temsil eder. Kişinin annesini nasıl gördüğünü veya annenin kişiliğini gösterir. Vucud kısımlarından göğüs, memeler, süt bezleri, mide, dişi organlar ve göğüs kafesi bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında dördüncü evin yönetici ay sahibi yengeç burcudur.

Astrolojide 4. ev kendimize ait yaşam koşullarımızı gösterir. Evimiz, yuvamız, yaşadığımız ortam ve yakın çevremiz yani ailemiz bu evden anlaşılır. 4. ev toprağı ve taşınmaz malları da gösterir. Toprakla, doğayla olan ilişkimiz bu evden anlaşılır.

Kendimizi nerede duygusal ve zihinsel olarak rahat hissettiğimiz, yuva duygusunu nereden elde ettiğimiz 4. evden belirlenir. Ayrıca ailemiz, çocukluğumuz, annemiz ile olan ilişkilerimiz ve kalıtımsal özellikleri gösterir. Bu evdeki gezegenler kişinin aile yapısı, ev durumu ve kalıtımını belirler.

DMCA.com Protection Status