Altıncı Ev (6. EV)

Gündelik hayat ve rutin işleri ve bu işlerde kullandığınız metotları yani çalışma yöntemlerini temsil eder.Temizlik, hijyen, topluma yararlı hizmetler, kişisel gayretler, memurlar, işçiler, iş ve iş ortamı, çevrecilik, moda, defileler, evcil hayvanlar gibi konular ve ayrıca kısaca genel vücut sağlığı üzerinde söz sahibidir.Vücut kısımlarından sindirim sistemi, karın bölgesi, sinir sistemi, bağırsaklar, apandisit bu evin etkisindedir.

Doğum haritasında altınca evin yöneticisi Merkür sahibi başak burcudur.

Astrolojide 6. ev iş hayatımızı, nasıl bir çalışan olduğumuzu ve iş seçimimizin nasıl olacağını gösterir. Detaylı, sabırlı, ayrıntıları iyi organize ederek çalışma yetilerini verir. Gündelik iş ve sorumluluklarımız bu evden yönetilir. Toplumu ilgilendiren hizmetler, diğer insanlara servis vermek bu evin niteliklerindendir.

6. Ev aynı zamanda sağlığımızı da gösterir. Sağlık durumumuz, sağlıklı beslenme, iyi beden ve sağlıklı bir bünye bu evden anlaşılır. Bu evdeki gezegenler kişinin iş seçimini, iş yerindeki ilişkilerini, nasıl bir çalışan olduğunu ve iç disiplin ve sorumluluklarını ele alış biçimini belirler.

DMCA.com Protection Status